Koupím obrazy do své sbírky
Jaroslav Věšín (1859 - 1915)

Vystudoval malířskou akademii v Mnichově později se stal profesorem na akademii v Sofii, byl dvorním malířem bulharského cara. Maloval vesnické a lovecké výjevy, jeho obrazy patří k realistické škole období Mikoláše Alše.
Jozef Teodor Mousson (1887 - 1946)

V letech 1905-1909 studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti (prof. Eduard Ballo). Od roku 1911 působil v Michalovcích, téměř tři desetiletí zaznamenával krásu a etnografické zvláštnosti Zemplína - kraje, který mu natrvalo učaroval a kterému věnoval podstatnou část své tvorby.
Václav Radimský (1867 - 1946)

Malíř krajinář, studoval nejprve ve Vídni, odtud odešel do Francie a usadil se v Barbizonu, v místě,které dalo vzniknout silné krajinářské škole. Jeho obrazy vystavené v Praze byly první informací o impresionismu. Principy práce s barvou a světlem charakterizují jeho celoživotní tvorbu.

Josef Ullmann (1870 - 1922)

Malíř krajinář, studoval nejprve v Mnichově, později na pražské akademii u profesorů Pirnera a Mařáka. V počátku maluje rozměrné, později menší krajiny s vystiženou náladou, lesní tišiny po vzoru Mařáka. V poslední etapě tvorby se přiklání k impressionismu. Za vrchol tvorby je považováno období konce první světové války.
Karel Černý (1910 - 1960)

Patří mezi nejzajímavější osobnosti českého moderního umění dvacátého století. Jeho teskné, procítěné obrazy milenců v zahradních restauracích, záhadná zátiší i opuštěné jihočeské krajiny patří již ke klasickým příkladům českého moderního umění.


   Jaroslav Král (1883 – 1942)

Jaroslav Král patří k významným představitelům české moderny a generace Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Od prvních děl s prokazatelným vlivem kubistické formy se dostává až k neoklasicismu a později k sociálně angažované tvorbě. Věnuje se figurálním tématům a kompozicím, maluje řadu kubisticko-lyrických zátiší, sérii ženských postav v duchu neoklasicistických oblých forem.


   


   

Václav Špála (1885 - 1946)

Malíř, grafik, ilustrátor, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Mánes. Špálův výtvarný záběr je velmi široký, od maleb přes grafiku až k ilustracím knih, plakátů a scénickým návrhům. Maluje krajiny, figurální malby, různá zátiší.


   


   


Koupím do své sbírky obrazy uvedených autorů, velmi dobře zaplatím.


Dále mám zájem o obrazy dalších českých a slovenských malířů - Mikuláš Bazovský, Martin Benka, Oldřich Blažíček, Josef Čapek, Emil Filla, Antonín Hudeček, Alfréd Justitz, Július Jakoby, Alois Kalvoda, Pravoslav Kotík, Otakar Kubín, Josef Lada, Gustav Macoun, Ivan Mrkvička, Otakar Nejedlý, Antonín Procházka, Václav Špála, Jan Zrzavý ...Případné dotazy rád zodpovím, poradím, ocením Vaše obrazy

aukce@aurea.cz


tel: 604 273 741


Děkuji za Vaše nabídky.


AUREA NumismatikaPočítadlo přístupů

návštěník od 15. 6. 2006